01 Şubat

Zabıta Seyyar Satıcılara Ses Etmiyor

Merhaba, Fatih camii civarındaki dükkanımın karşısında seyyar satıcı açmış biz iş yapamıyoruz ve kira veriyoruz vergi veriyoruz. Lütfen bu işe bir el atın zabıta geliyor bir şey yapmıyor.
30 Ocak

Su Faturam Hakkında Bilgi İstiyorum

Merhaba, 11681814 nolu su abonesiyim. Çeşme Güzel Deniz sitesinde bulunan yazlığımı 5 aydır kullanmıyorum. Su borcumun olmaması gerekirken 08.02.2021 son ödeme tarihli borcum 1.0 ₺ olarak tarafıma bildirildi. Şaka gibi bu konuda bilgi vermenizi rica ederim.
25 Ocak

Kömür ve Odun Dumanından Nefes Alamıyoruz

Merhaba, Bostancı Mahallesi İpekçi sokak ve Yalıyolu sokak üzerinde bulunan evler zamanlı zamansız boyalı mobilya kağıt kömür gibi pis ve etraftan toplanan parçaları yakarak etrafı zehirlemekteler. Camlarımızı açamaz duruma geliyoruz. Buna bir çözüm bulmanızı bu binalara doğalgaz ya da elektrikli ısınma çözümleri sunmanızı yapılamıyorsa adi olmayan daha kaliteli odun ya da kömür yakmalarını sağlamanızı talep […]
21 Ocak

Mahallemizin Yolu Kapalı Açılmasını İstiyoruz

Ben Çatalören mahallesindenim buraya yolları açmak için gelen personeller bizim mahallenin yolunu açmadan gidiyor. Makinaları bizim üzerimize sürüyorlar şahsi iş yapıyorlar bizim mahalle hariç köyün bütün mahallesinin yolunu açıp gidiyorlar ve bizim yolumuz hala kapalı arabayı çıkaramıyoruz engelli kardeşim var ilçeye okula götüremiyorum yolumuzu açmanız için sizden rica ediyorum.
13 Ocak

Fazla Tahakkuk Ettirilen Su Faturası

İSKİ’ye IN-56356311-3 mukavele numarası ile aboneyim. 13.01.2021 tarihinde sayaç okunmadan kesilen 2525664759 numaralı fatura 19 m3 olarak ve m3 fiyatı 5.25 Tl üzerinden detaylandırılmıştır. Kapıya faturaları getiren ilgili kişiye sayaç okunmadan fatura edilmiş dediğimde İSKİ’nin kararı pandemi’den dolayı sayaç okumadan fatura ediyoruz gibi bir söylemde bulunmuştur. Dönem itibarıyla Sayaç sarfiyatı (1012/1023) 11 m3’tür. Faturanın 11M3x4.63 […]
13 Ocak

Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Verilmeyen Kömür Yardımları

Ben Altındağda oturuyorum yapılan kömür yardımları bize gelmedi. Aradığımızda sürekli incelemede denildi fakat ben kaç senedir alıyorum adreste değiştirmedim nasıl incelemede olabilir. Burdaki alanlardan bir sürü kişi burada bile oturmuyor adam daire almış gitmiş burdan hali vakti yerinde 2 ay olmuş kömürü geldi. Adam yardım kömürünü sattı parasını cebine koydu gitti bu adamlara neden inceleme olmuyorda […]
08 Ocak

Barınak Telefonu Açmayınca Hayvan Telef Oldu

4 Ocak 2021 saat 12:48 de defalarca aradığım hayvan barınağı telefonlarımızı açmadı burada Aktoprak mahallesinde ayakları ezilmiş iç kanaması olan bir kedi için aradık hayvan burada 1 saatten fazla can çekişerek öldü. İki farklı numaradan aradık mahallemiz Antepin merkezine uzakotobüsler hayvanı almadı bir vasıtamız aracımızda yoktu hayvan barınağı gelip bu hayvanı alması gerekiyordu ama telefonlarımıza […]
06 Ocak

Yardım Talebim Neden Olumsuz Sonuçlanıyor ?

Eşim ve ben çalışmıyoruz gelirimiz yoktur bunun için başvuru yaptim 300 çek icin gıda için 1 ay bekledim. Memurda gelmedi sonunda kendim geri aradım yarım saat hatta bekledim talebim olumsuz sonuçlanmış dendi söylermisiniz benim gelirim yok eşimin yok ihtiyacı olmayanlara olumlu bizler ihtiyaç sahibi olumsuz sebep ne evimiz kira ev arsa araba yok.
22 Aralık

Su Faturasındaki Çevre Temizlik Vergisi

Merhaba, Ramazan Mahallesinde ikamet etmekteyim. Çevre temizlik vergisini neye göre faturalandırıyorsunuz ? Çöp konteynırımız bile yok. Bu vergiyi istiyorsanız bir hizmet vermelisiniz. Hizmet yok. Ama faturamda 33.00 TL Ç.T.V. var. Pandemiden dolayı kaç ay okunmayan sayaç toplu okunup kat ve kat hesaplanmış durumda.
Cevaplandı
16 Aralık

521 Nolu Otobüs Mağduru

Merhaba, 521 nolu Ümitköy-Eryaman hattı çok geç gelmektedir. 18:41 olan otobüs saati her gün 19:05 ‘de gelmektedir bazen bu saati de geçmekte. Zaten pandemi var otobüsleri azaltmak nasıl bir işlemdir. Otobüsler çoğalmalı ki insanlar üst üste gitmesin. Bu dönem de biz vatandaşlara yardımcı olup mağdur etmeyeceğinizi düşünüyorum iyi günler.