Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Alobelediye internet sitesi olarak, Ramazan ayı boyunca her gün ihtiyaç sahibi 7 vatandaşımıza, bir yıl süresince geçerli alışverişlerinde kullanılmak üzere, BİM Alışveriş Kartlarından hediye ettik

Maalesef elimizde sadece 200 Adet kart vardı ve gelen talepler beklentimizin çok üzerinde oldu. Bu yardım kampanyamızda başta kartlarını dağıttığımız BİM olmak üzere çeşitli belediyelere daha fazla kart dağıtabilmek adına yardım talebinde bulunduk fakat hiç birinden cevap alamadık.

Zannediyoruz verdikleri iftar yemeklerinden bu tür yardımlara vakit ayıramadılar. Merak ediyoruz acaba bu yemeklerin belediyelere faturası nedir ? Kaçını belediye başkanları kendi ceplerinden karşılamıştır ? Milletin parası ile yardımlar yapmak, yemekler vermek kolay önemli olan kendi alın teri ile ihtiyacı olanlara yardım edebilmektir.

Alobelediye olarak bütün dağıttığımız kartları kendimiz satın aldık. Gücümüz 200 Adet karta yetti ve tümünü formları dolduran ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gönderdik. Yardım yapılan kişileri ifşa etmemek adına bir liste yayınlamıyoruz. Kartlar PTT yolu ile yaklaşık 7-10 gün içerisinde sahiplerine ulaşacaktır.

Allah kimseyi yardıma muhtaç hale getirmesin, keşke daha fazla kart dağıtma imkanımız olabilseydi. Sitemizde herhangi bir reklam vs. bulunmamakta ve herhangi bir belediyeden yardım alınmamaktadır. Bu yardımlar tamamen site yöneticilerinin gönüllerinden kopan yardımlardır ve vatandaşlarımıza helali hoş olsun.