Silivri Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Silivri Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Alibey

Cumhuriyet

Fatih

Gümüşyaka

Mimarsinan

Piri Mehmet Paşa

Selimpaşa

Yeni Mahalle

Silivri Genel

Anket uygulamasında mahallelerdeki mevcut seçmen sayısına dikkat edilmiş olup, ortalama her 62 (altmış iki) seçmene karşılık aynı mahallede bir seçmene soru sorulmuştur. Online anketimizde aynı IP adresi ve aynı cihazdan giriş yapıp oy kullanmış olan mükerrer oylar dikkate alınmamıştır.

Sonuçları değerlendirdiğimizde vatandaşların büyük çoğunluğu mevcut Belediye Başkanı Sayın Özcan IŞIKLAR’ ın değişmesini istemekle birlikte partilerine olan aidiyet duygusu ile hareket edip bir bakıma zoraki olarak kendisine oy vereceği kanaati oluşmuştur.

Son ana kadar CHP yönetimi tarafından aday gösterilmeyi bekleyen Sayın Selami DEĞİRMENCİ’nin, DSP saflarına geçip aday olması Silivrideki seçim yarışını çok farklı yönlere sürükleyeceği belli oldu.

MHP ve dolayısı ile Cumhur İttifakı adayı olan Sayın Volkan YILMAZ, genç ve enerjik bir aday olarak diğer adaylardan farklı bir portre çiziyor.

Sayın Binali YILDIRIM ve Sayın Süleyman SOYLU’nun Cumhur İttifakı adayına destek için Silivri’ye gelmelerinin, Volkan YILMAZ’ın oylarına doğrudan olumlu bir etki yaptığı gözlemlenmiştir.

İlçe merkezine yakın mahallelerde Volkan YILMAZ ve Özcan IŞIKLAR başa baş bir mücadele içerisinde olsalarda Silivri köylerinde Selami DEĞİRMENCİ’nin daha fazla desteklendiğini söyleyebiliriz.

Yaklaşık 10 gündür devam anketimizde özellikle son iki güne kadar az bir farkla önde olan Özcan IŞIKLAR’ın dramatik bir şekilde oy kaybettiği ve bu durumun özellikle anketin başlarında kararsız olan seçmenin diğer adaylara kaymasına sebep olduğu görülmüştür.

Son milletvekili seçininde 9 Binden fazla kişinin oy kullandığı Cezaevinde bu seçimde çok daha az sayıda kişinin oy kullanacak olması seçimi mutlaka etkileyecektir.

Sonuç olarak azımsanamayacak bir katılım ile hem sahada hem internet ortamında gerçekleştirdiğimiz anketimizde Cumhur İttifakı adayın Sayın Volkan YILMAZ anketin son günlerinde yapmış olduğu atak ile ya da daha doğru bir deyişle Sayın Özcan IŞIKLAR’ ın oy kaybetmesi ile öne çıkmış durumdadır. Sayın DEĞİRMENCİ’nin adaylığı da bu durumda çok önemli bir etken olmuştur. Silivri halkının değişim istediği çok açık ancak bu değişimin CHP tarafında olmasını istediklerini istatistiklerden çok net görebiliyoruz. Özcan IŞIKLAR’ ın Millet İttifakı için doğru aday olup olmadığını seçim sonuçlanınca hep beraber göreceğiz.

alobelediye.com olarak anketimize katılarak görüşlerini belirten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, seçimlerde her üç başkan adayına da başarılar diliyoruz.

Sosyal medyada bize yazan yada itham eden vatandaşlarımıza tekrar hatırlatmak istiyoruz; alobelediye olarak hiç bir başkan adayı ile bir ilişkimiz yada bağlantımız yoktur. Sadece Silivri’de değil Büyükçekmece için de anket çalışması yaptık. Bizim amacımız ne kadar çok vatandaşımıza ulaşırsak sitemizin tanınırlığının o derece artacağını umarak kendimizi geliştirmek ve son dönemde güvenini yitirmiş olan anket firmalarına bir alternatif olabilmektir.

Kim kazanırsa kazansın kazanan Silivri ve Silivrililer olsun. Tüm vatandaşlarımıza oylarını muhakkak kullanmalarını, yaşadıkları beldeye sahip çıkmalarını tavsiye ederek hatırlatıyoruz.

Oy vermek bir vatandaşlık görevidir.