Çatalca Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Çatalca Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Akalan

Çanakça

Çiftlikköy

Ferhatpaşa

Kaleiçi

Karacaköy

Yalıköy

Oklalı

Diğer Mahalle ve Köyler

Çatalca Genel

Anket uygulamasında mahallelerdeki mevcut seçmen sayısına dikkat edilmiş olup, ortalama her 67 (altmış yedi) seçmene karşılık aynı mahallede bir seçmene soru sorulmuştur.

Sonuçları değerlendirdiğimizde özellikle merkez ve merkeze yakın mahallelerde Sayın KARA ‘nın daha fazla tercih edildiğini görüyoruz.

Köylere yöneldiğimizde ise Sayın ÜNER ‘in biraz daha fazla öne çıktığını görebiliyoruz. Bu mahallelerde ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın kendilerini biraz dışlanmış hissettiklerini söylemek mümkün.

Çatalca genelinde vatandaşların en çok hizmetlerde yaşanan sıkıntılardan, yolların ve altyapının durumundan şikayetçi oldukları görülmüş. Merkeze yakın mahallelerde ise bu sıkıntılara ek olarak vatandaşlar sosyal alanların (Park, sergi alanları vs.) arttırılmasını istiyorlar ve park sıkıntıları olduğunu özellikle pazar kurulum günlerinde trafik ve park sıkıntısının çile haline geldiğini dile getirmektedirler.

Sonuç olarak geniş bir katılım ile hem sahada hem internet ortamında gerçekleştirdiğimiz anketimizde Sayın ÜNER çok az farkla önde gözükmekle birlikte mevcut Başkan Sayın KARA ‘yı Çatalca halkı yarışta tutuyor. Genel anlamda Çatalcalılar belediyelerinden memnun olmakla beraber değişimin Çatalcaya faydalı olacağını değerlendirenlerin sayısıda oldukça fazla.

alobelediye.com olarak anketimize katılarak görüşlerini belirten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, seçimlerde her iki başkan adayına da başarılar diliyoruz.

Sosyal medyada bize yazan yada itham eden vatandaşlarımıza tekrar hatırlatmak istiyoruz; alobelediye olarak hiç bir başkan adayı ile bir ilişkimiz yada bağlantımız yoktur. Sadece Çatalca’da değil Silivri,Avcılar ve Büyükçekmece için de anket çalışması yaptık. Bizim amacımız ne kadar çok vatandaşımıza ulaşırsak sitemizin popülaritesinin o derece artacağını umarak kendimizi geliştirmek ve son dönemde güvenini yitirmiş olan anket firmalarına bir alternatif olabilmektir.

Kim kazanırsa kazansın kazanan Çatalca ve Çatalcalılar olsun. Tüm vatandaşlarımıza oylarını muhakkak kullanmalarını, yaşadıkları beldeye sahip çıkmalarını tavsiye ederek hatırlatıyoruz.

Oy vermek bir vatandaşlık görevidir.

Not: YSK kararları doğrultusunda ankete katılan katılımcı sayısını, anketi kimin finanse ettiğini belirtmemiz gerekiyor. Katılımcı sayıları her resmin sol alt köşesinde yer almakta ve bu anketleri alobelediye.com imtiyaz sahibi finanse etmektedir. Hiç bir kuruluş, parti veya topluluktan her hangi bir maddi destek alınmamaktadır.