Büyükçekmece Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Büyükçekmece Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Ahmediye

Alkent 2000

Atatürk

Bahçelievler

Cumhuriyet

Çakmaklı

Dizdariye

Ekinoba

Fatih

Güzelce

Hürriyet

Kamiloba

Karaağaç

Kumburgaz

Mimarsinan

Mimaroba

Muratçeşme

Pınartepe

Sinanoba

Türkoba

Ulus

Yenimahalle

19 Mayıs

Büyükçekmece Genel Sonuçlar

Anket uygulamasında mahallelerdeki mevcut seçmen sayısına dikkat edilmiş olup, ortalama her elli üç seçmene karşılık aynı mahallede bir seçmene soru sorulmuştur.

Sonuçları değerlendirdiğimizde özellikle Mimarsinan ve Kumburgaz mahallelerinde yaşayan seçmenlerin belediyelerinden memnun olmadıkları ancak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet ittifakına destek verdikleri görülüyor.

Bu mahallelerdeki vatandaşlar mevcut yönetimin kendileri ile ilgilenmediğini ve vatandaş ayrımı yapıldığını düşünüyor.

Alkent2000, Muratçeşme, Ulus, Sinanoba, Hürriyet, Mimaroba ve Atatürk mahallelerinde yaşayan seçmenlerin, Başkan adayının kim olduğuna bakmaksızın temsil ettiği partiye göre oy verdiği izlenimi oluşmuştur.

Büyükçekmece genelinde vatandaşların en çok hizmetlerde yaşanan sıkıntılardan, yolların ve altyapının durumundan şikayetçi oldukları görülmüş. Özellikle merkeze yakın mahalleler ile Sinanoba ve Mimaroba mahallelerinde Otopark sorununun olduğu yine aynı mahallelerde çevre düzenlemeleri ve parkların yetersiz olduğu kanısına varılmıştır.

Sonuç olarak azımsanamayacak bir katılım ile hem sahada hem internet ortamında gerçekleştirdiğimiz anketimizde mevcut Başkan Sayın Dr. Hasan AKGÜN %1 gibi çok az bir farkla önde gözüküyor ancak %4 lük bir kararsız kesimin olduğu düşünülürse diğer aday olan Başkan Sayın Mevlüt UYSAL ‘ın şansının da en az rakibi kadar olduğunu söyleyebiliriz.

alobelediye.com olarak anketimize katılarak görüşlerini belirten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, seçimlerde her iki başkan adayına da başarılar diliyoruz.

Kim kazanırsa kazansın kazanan Büyükçekmece ve Büyükçekmeceliler olsun. Tüm vatandaşlarımıza oylarını muhakkak kullanmalarını, yaşadıkları beldeye sahip çıkmalarını tavsiye ederek hatırlatıyoruz.

Oy vermek bir vatandaşlık görevidir.