Avcılar Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Avcılar Yerel Seçim 2019 Anket Sonuçları

Ambarlı

Cihangir

Denizköşkler

Firuzköy

Gümüşpala

Merkez

Mustafa Kemal Paşa

Tahtakale

Üniversite

Yeşilkent

Avcılar Genel

Anket uygulamasında mahallelerdeki mevcut seçmen sayısına dikkat edilmiş olup, ortalama her 142 (yüz kırk iki) seçmene karşılık aynı mahallede bir seçmene soru sorulmuştur. Online anketimizde aynı IP adresi ve aynı cihazdan giriş yapıp oy kullanmış olan mükerrer oylar dikkate alınmamıştır.

Sonuçları değerlendirdiğimizde vatandaşların büyük çoğunluğu mevcut Belediye Başkanı Sayın Handan TOPRAK BENLİ’ nin değişmesini daha doğrusu değişimin iyi olacağını dile getirmekte. Tabi bunda uzun süre CHP saflarında belediye başkanlığı yaptıktan sonra aday gösterilmediği için DSP den seçime katılan başkana duydukları kızgınlıkta epey etki ediyor.

AK Parti adayı Sayın İbrahim ULUSOY yukarıda bahsettiğimiz durumdan en karlı çıkan aday olarak öne çıkıyor. CHP oylarının bir kısmının DSP ye kayıyor gibi gözükmesi kendisine avantaj sağlamış görünüyor.

CHP li seçmenin büyük kısmı adayları Sayın Turan HANÇERLİ ‘yi benimsemiş gözüküyor. Handan hanımın başka partiden aday olması ile oyları bir miktar azalmış olsa da İbrahim Bey’in hemen peşinden yarışı son ana kadar kovalayacak izlenimi veriyor.

Sonuç olarak, yüksek katılımlı bir anket oldu ve bize Pazar günü için bir fikir verdi. Yapmış olduğumuz çevre ilçe anketlerinde olduğu gibi bu ankette de çok az farklar var bu seçim bir çok sürprize sahne olabilir. Kararsız seçmenlerin durumu da son dakikalarda başkanlık koltuğunu birinden alıp diğer bir adaya verebilir.

alobelediye.com olarak anketimize katılarak görüşlerini belirten tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, seçimlerde her üç başkan adayına da başarılar diliyoruz.

Sosyal medyada bize yazan yada itham eden vatandaşlarımıza tekrar hatırlatmak istiyoruz; alobelediye olarak hiç bir başkan adayı ile bir ilişkimiz yada bağlantımız yoktur. Sadece Avcılar’da değil Silivri,Çatalca ve Büyükçekmece için de anket çalışması yaptık. Bizim amacımız ne kadar çok vatandaşımıza ulaşırsak sitemizin popülaritesinin o derece artacağını umarak kendimizi geliştirmek ve son dönemde güvenini yitirmiş olan anket firmalarına bir alternatif olabilmektir.

Kim kazanırsa kazansın kazanan Avcılar ve Avcılarlılar olsun. Tüm vatandaşlarımıza oylarını muhakkak kullanmalarını, yaşadıkları beldeye sahip çıkmalarını tavsiye ederek hatırlatıyoruz.

Oy vermek bir vatandaşlık görevidir.

Not: YSK kararları doğrultusunda ankete katılan katılımcı sayısını, anketi kimin finanse ettiğini belirtmemiz gerekiyor. Katılımcı sayıları her resmin sol alt köşesinde yer almakta ve bu anketleri alobelediye.com imtiyaz sahibi finanse etmektedir. Hiç bir kuruluş, parti veya topluluktan her hangi bir maddi destek alınmamaktadır.