Warning: trim() expects parameter 1 to be string, array given in /home/alob9293/public_html/wp-content/plugins/easy-nivo-slider/3rd-party/filosofo-custom-image-sizes.php on line 31
Cuma , 19 Aralık 2014
DUYURULAR
Buradasınız: Anasayfa » Şehir Seçin » İzmir » İzmir Belediyesi sokaklarda kaçak gevrek ve poğaça satanlar

İzmir Belediyesi sokaklarda kaçak gevrek ve poğaça satanlar

Ggevrek ve poğaça seyyar olarak satmak istiyor isek; gevrekçiler odasının bazı koşulları var diye düşünüyorum…Tüm seyyar gevrekçilerimiz, aynı model küçük dükkanlara sahip oldular, temiz ve tertipli görüntüleriyle İzmir’e yakışıyorlar bence. tabi ki bu görüntü için belirli maliyetleri de var, nasıl ki ; bir kişi iş yapabilmek için dükkan kiralıyor, vergi dairesine ,elamanı için sigortaya, iş yeri açma-çalışma belgesi, işletme belgesi,varsa imalat belgesi alıyor. bunların hepsi ve daha sayamadıklarımız için bayağı bir maliyet ödüyor. Evine iki lokma götürebilmesi için bunları ödemiş olmalı…durum böyle iken:

El arabasında gevrek poğaça satanlar var, hele bir tanesini iyi biliyorum, Bornova devlet su işlerinin iki ayrı yeri ve tarım il müdürlüğü üçgeninin tam ortasında ağaç altını mesken edinmiş ve işin en güzel tarafı da sabah 7 de geliyor 10 a kadar tepeleme malı bitiriyor sonra bilmem hangi yere gidiyor ? Şimdi neden bunu söylüyorum, gevrekçiler odası mı ilgileniyor bu işlerle kim ilgileniyor ise ?Belediyeden ihaleye girip bir gevrek arabası yeri kiralayan ve vergi levhasına sahip olan insanın suçu belgelenmiş olması mı? O, o kadar paralar ödeyip gevreğini satmaya uğraşırken diğeri hiç bir yere ödeme yapmadan, bir de malın değerini düşürerek (çünkü aradaki fark tamamen kar) yani vergili gevrekçiler 75 kr. satacağız diye uğraşa dursunlar bir yığın beyanatlar verilsin maliyetler böyle şöyle diye, vergisiz gevrekçi hiç bunlarla uğraşmadan 50 kr. a satıp işinin tıkırına bakmakta.

Bununla da kalmayıp, diğerlerinin işini tamamen engellemekte, müşteri beklesin dursun vergili gevrekçi, insanımız 50 kr diye vergisizi tercih etmekte hatta vergiliye hesap sormakta orada 50 kr satılırken niye senden 75 kr a alayım diye….

Merdiven altı devamlı haklı gibi gözüküp paraları o kazanırsa ?

Diğerinin suçu her şeyini belgelendirmek mi?

Şikayet Sahibi : Füsun O.

Incoming search terms:

 • izmir belediyesi
 • izmir bel
 • izmirgevrekciler odasi karşiyaka
 • izmir belediyesi gevrek arabası
 • izmirde satılık gevrek arabası
 • izmir gevrek satışyeri nasıl alırım ruhsatı
 • alo molzum var izmir belediyesi
 • izmir beledi gevrek fiyatları
 • izmir
 • izmir gevrek satis yerleri

Bir yorum

 1. sayın yetkili ,

  izmir karşıyaka belediyesinden gevrek standı nasıl kiralanır ?
  bunun için gerekli evrak ve kiralama ücreti ne kadardır ?

  yardımlarınızı rica ederim.

  iyi çalışmalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top